Collection: Millets Grains / Snacks
Bliss Tree Foxtail Millet is an essential food grain to add nutritional value in your everyday diet. It keeps you healthy as it is rich in calcium, iron, protein, fiber, and is gluten-free.
Key Features:
- Good for Heart
- High in Antioxidant
- Gluten-Free
-
Barnyard Millet (Raw) - 1kg (2.2lb)
- Regular price
- $5.50
- Regular price
-
$6.50 - Sale price
- $5.50
- Unit price
- per
- Availability
- Sold out
-
Little Millet (Raw) - 1kg (2.2lb)
- Regular price
- $5.50
- Regular price
-
$6.50 - Sale price
- $5.50
- Unit price
- per
- Availability
- Sold out
-
Kodo Millet (Raw) - 1kg (2.2lb)
- Regular price
- $5.50
- Regular price
-
$6.50 - Sale price
- $5.50
- Unit price
- per
- Availability
- Sold out
-
Foxtail Millet (Raw) - 1kg (2.2lb)
- Regular price
- $5.50
- Regular price
-
$6.50 - Sale price
- $5.50
- Unit price
- per
- Availability
- Sold out
-
Finger Millet (Ragi) - 1kg (2.2 lb)
- Regular price
- $5.50
- Regular price
-
$6.50 - Sale price
- $5.50
- Unit price
- per
- Availability
- Sold out
-
Pearl Millet (Kambu) - 1kg (2.2 lb)
- Regular price
- $5.50
- Regular price
-
$6.50 - Sale price
- $5.50
- Unit price
- per
- Availability
- Sold out
-
Mixture - 200g
- Regular price
- $3.00
- Regular price
-
- Sale price
- $3.00
- Unit price
- per
- Availability
- Sold out
-
Thattai - 200g
- Regular price
- $3.00
- Regular price
-
$3.50 - Sale price
- $3.00
- Unit price
- per
- Availability
- Sold out
-
Omapodi - 200g
- Regular price
- $3.00
- Regular price
-
$3.50 - Sale price
- $3.00
- Unit price
- per
- Availability
- Sold out
-
Kara Boondi - 200g
- Regular price
- $3.00
- Regular price
-
- Sale price
- $3.00
- Unit price
- per
- Availability
- Sold out
-
Bombay Mixture - 200g
- Regular price
- $3.00
- Regular price
-
$3.50 - Sale price
- $3.00
- Unit price
- per
- Availability
- Sold out
-
Banana Chips - 200g
- Regular price
- $3.00
- Regular price
-
$3.40 - Sale price
- $3.00
- Unit price
- per
- Availability
- Sold out
-
Chilli Murukku - 200g
- Regular price
- $3.00
- Regular price
-
$3.50 - Sale price
- $3.00
- Unit price
- per
- Availability
- Sold out